Milžinų susitikimai

Kuršių Neriją supylusią milžinę Neringą sutiktume pajūriy, mižinus Jurgį ir Barkų – Jurbarke, o Kernius visą vaikystę praleido Kernavėje. Esam įpratę, kad legendų veikėjai gyvena tik savo istorijose, už jų ribų neiškeliauja ir vienas kito lyg ir nepažįsta.

Bet gi geriau pagalvojus, jei esi milžnas ir didžiausius atstumus įveiki vos keliais žingsniais, tai ta Lietuva pasidaro tokia mažutė, kad tiesiog neįmanoma nesutikti kitų didžiųjų jos gyventojų.

Dėl šios priežasties manau, kad mūsų krašto dičkių gyvenimuose neabejotinai buvo ir meilės istorijų ir dramatiškų kivirčų ir dar visokių žmogiškų, o tiksliau, milžiniškų jausmų.

Daugumą jų sunku įžvelgti tarpusavy nesusijusiuose pasakojimuose, bet keletą susitikimų atradau ir aprašiau Kerniaus knygoje.

Šiandien iliustracijoje – iš įvairių Lietuvos kraštelių susirinkusių milžinų vienybė. O tiksliau – tykus poilsis po varginančio mūšio su šiauriečiais (daug padavimų pasakoja apie karus su švedais. Tik kas sakė, kad ten būta mažųjų žmonių, o ne milžinų mūšių?).

milzinai

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: