Joninės

Joninės! Vaikystėje tokiu metu jau siūbuodavau autobuse, gabenama į vienkiemį, pas senelio brolį Joną. Būdavo šviesiausia ir kupiniausia ritualų metų naktis. Pagalvojau, o ką galima nuveikti šiemet?

Jei yra didelių, niekaip nesipildančių norų, reiktų surinkti 9 skirtingų žiedų šluotelę (kupolę) ir ją sudeginti. Pats tas laikas viskam pildytis.

Jei graužia rūpestis, kada ištekėsi arba vesi, reiktų nupinti 9 skirtingų žolynų vainiką ir nusisukus mėtyti ant medžio šakos. Iš kelinto karto užkimba, tiek metų praeis.

Jei neramu, kad tokią naktį namuose lankysis nelabieji ir raganos (o naktis jų mėgstamiausia!), būtina prie durų pasikabinti šermukšnio lapą. Tie prieš įeidami vis bando suskaičiuoti kiek ten yra mažų lapelių, o skaičiuoja prastai, vis pasimeta, taip ateina rytas. Beje, be uogų šermukšnis atrodo TAIP

Žemdirbiai paryčiais savo laukus apibėgdavo nuogi (savo akimis to jau nemačiau :]). Taip buvo skalsinamas derlius. Dabar tokį ritualą galima kartoti savo sode, balkone tarp gėlių, arba tiesiog šalia pomidorų daigų ant palangės.

Ir dar linkiu pašokinėt per laužus, išsiprausti rasa, rast paparčio žiedą, paplukdyt degančių vainikų, paūžt kaip reikiant ir susitikt kuo daugiau keisčiausių dūšių ir kitokių padarų.

(nuotraukoje keliukas į tą mano vaikystės vienkiemį)

kamajai

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: