Lietuvos šiaurėje

Kelionė į Lietuvos šiaurę man paliko didžiulį įspūdį. O tiksliau labai įsiminė viena stotelė – Žadeikonių ąžuolas. Kernius ten pirmą sykį sutiko Medeinę.
Ąžuolą suradom ne taip jau lengvai. Vietinėj mažutėj krautuvėlėj pasiklausėme, kur jis,  o gavę nurodymus tiesiogine ta žodžio prasme įvažiavome į javų lauko vidurį. Vėžios ten buvo, bet automobilis tiesiog paskendo žalumoje. Išsikapstę radom kitą keliuką, sustojom jau to lauko pakrašty ir išvydę didžiulį ąžuolą viduryje, įsibridome patys. Plaukti buvo verta – ąžuolas įspūdingas, bet užsvis nuostabiausia – senoviniai kapeliai aplink jį. Pasirodo tai per amžius buvo mažos “alternatyvios” kaimo kapinaitės, norintiems “atgulti po medžiu”. Visi antkapiai pavargę, o ten sumigusius žmones skiria dideli laiko gabalai, mat tokių atsiskyrėlių tik karts nuo karto vis atsirasdavo. Man atrodo ten ilsėtis labai ramu ir gera.

Ir nors jau seniai aplink ąžuolą nebe pievos, o ariami laukai, bet virstančia tvorele aptverta šimtamečio ir kapelių salelė vis dar saugoma ir netrukdoma. Kad taip ir toliau.

O visa kelionė įsimintinam savaitgaliui surašyta ČIA

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Paveikslėlis

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: