Atgarsiai

Labai nudžiugau žurnale apie vaikų knygas „Rubinaitis” radusi net keturis puslapius skirtus Milžinui mažyliui! Už recenziją ačiū kritikei Astai Skujytei. Keistas ir smagus jausmas apima, skaitant išnarstytas istorijas ir matant, jog pastebėta gryna tiesa – kas ir kodėl mano pridėta, kas daugiau ar mažiau interpretuota. Išties vienose istorijose labiau laikiausi senųjų padavimų, kitose (kur atrodė, jog „papildai” neiškreips padavimo tiesos) legendas papildžiau naujomis detalėmis.

Tačiau užkliuvo pastabos apie milžino ir jį supančio pasaulio mastelių klaidas (pastebėta, kad kartais milžinas remiasi į už save aukštesnį medį, o kitoje iliustracijoje guli šalia visai mažų medelių). Noriu apsiginti! Kaip senais laikais, taip ir dabar mus supa tiek milžiniški šimtamečiai, tiek vos už žmogų didesni medeliai. Taigi ir Kernius ramiai sau ilsėdavosi po išsikerojusiu ąžuolu, bet jaunos obelaitės jam tesiekė kelius. Kad būtų aiškiau dar kartą primenu vieną pirmųjjų milžino tinklarašytje publikuotų įrašų, kuriame sudėliota visa dydžių schema nuoroda čia . Dabar galvoju, kad reikėjo ją nupiešti ir panaudoti knygoje.

Tik dėl vieno dalyko prisipažinsiu – knygoje neatsilaikiau pagundai mažus debesėlius pakabinti pažemėje. Pamaniau, kad kas ten žino, kaip žemai jie tais laikais nusileisdavo. Tas gal ir suklaidino masteliais.

Recenzijos pabaigoje autorės apibendrinimas ir vėl puikiai sutapo su mano mintimis – „Norisi tikėti, kad Milžinas mažylis tiek vaikams, tiek jiems šios knygos istorijas skaitysiantiems suaugusiesiems taps kelio pradžia į be galo turtingą, padavimais apipintą Lietuvos praeitį”. Taip! Didžiausias tikslas ir buvo parodyti tą apžėlusio ir pamiršto kelio pradžią!

Ačiū!

recenzija milzinas1recenzija milzinas2recenzija milzinas3recenzija milzinas4


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: